>Garda Lake, Itālija no 15-23.jūlijam

>
Ik gadu, viens no Latvijas meistariem burāšanā, Andris Vītols rīko sacensības kādā no Latvijas ezeriem. Katru gadu tas ir kāds cits. Bet pienāca laiks, kad visi Latvijas ezeri tika izbraukāti un iepazīti un Andris ķērās klāt latviešu izglītošanu ārpus robežām – Gardas ezeru.
Sākumā, kad šis pasākums tika izziņots, tas nelikās visai piemērots man, jo parasti šajās sacensībās piedalās vecāka gada gājuma cilvēki un konkurence ir visai maza. Līdz ar mana profila maiņu, šis brauciens piesaistīja manu uzmanību. Šī ir viena no, ja ne pati labākā vietām Eiropā, kur ir iespējams trenēties frīstailu, pateicoties stabilai vēja statistikai.
Šajā ezerā biju bijis divas reizes ar Formula klases inventāru, kur piedalījos Eiropas čempionātā un Eiropas kausa posmā. Akvatorija nebija sveša.


Ezers atrodas klints aizā un ir līdz pat 300 metru dziļš. Tur pastāv termiskie vēji, kad saule sakarsē klintis. Vējš pūš ļoti dīvaini. No sešiem rītā līdz 8-9iem un pēcpusdienā, ap diviem līdz sešiem. Jāpiemin, ka no rītiem tas pūš no labās puses, vakaros – no kreisās. Izklausās neticami.
Uz norises vietu devāmies ar noīrētu lielu mikroautobusu WV Crafter, kurā bija iespējams pašiem sēdēt, gulēt un pat iekraut inventāru. Viens virziens 26 stundas 2200 km. Apmetāmies kempingā, kas atrodas Malcesine pilsētā. Tur burājām no rītiem, vakaros braucām uz populārāko burātāju vietu Torbole (13 km attālumā). Vietas mainījām, jo vēja stiprums pa vietām atšķīrās. Izbaudījām vasaru pilnībā, jo bija 35-38 grādi silts, kas ir diezgan neizturams pasākums. Šādā karstumā ir iespējams burāt šortos un pat nenosalt visu laiku krītot ūdenī! Ja plānojiet kādreiz braukt burāt uz Gardas ezeru, atcerieties, ka glābšanas veste ir jālieto obligāti. Sākumā to nelietoja neviens no mums… Līdz ezera policija lika vienam no mūsu līdzbraucējiem samaksāt 172 Eiro sodu par to bez brīdinājuma. Informācija par to nebija plaši afišēta, bet esot ierakstīts likumā.
Burāt bija iespējams visas dienas, katrā pa divām reizēm. Diemžēl vēja stiprums maksimums sasniedza 8-9 m/s un lietoju tikai vienu buru – 6,9 + frīstaila dēli Skate 109.

bildes:

20070715-23_Malcesine_Italy_best

Comments are closed.