>Krišjānis Tūtāns startē zem Aloha Team karoga

>Viens no labākajiem Latvijas vindsērfinga sportistiem Krišjānis Tūtāns ir pievienojies Aloha Team – Latvijas labāko braucēju apvienībai ekstrēmo ūdenssportu veidos: veikbordā, kaitbordā un vindsērfingā.


Aloha Team kodolā bez Krišjāņa ir kaitborda un sērfa pionieris Renārs Bīrmanis un veikborda čempions Staņislavs Korotkovs. Sezonas laikā Krišjānis ieplānojis ne tikai piedalīties sacensībās zem Aloha Team karoga, bet arī pats ir uzņēmies noorganizēt pirmo Latvijas čempionātu viļņu braukšanā.

„Ar vējdēli pirmo reizi mēģināju burāt vienpadsmit gadu vecumā, pateicoties tēva iniciatīvai,” stāsta Krišjānis. „Aktīvi burāt sāku nākamajā sezonā, t.i., 1995.gadā. Jau 1997.gadā piedalījos vietēja mēroga sacensībās un guvu pirmos panākumus jauniešu konkurencē. Pēc diviem gadiem kļuvu par jauniešu čempionu, bet Latvijas čempionātā ieguvu 3.vietu.”

Krājot pieredzi un nopietni trenējoties, neizpalika arī turpmākie panākumi – no 1999. Līdz 2007.gadam Krišjānis Tūtāns aktīvi piedalījās “Formula Windsurfing” (FW) un Funboard (Slaloms) klases rīkotajās sacensībās. Ar katru gadu sasniegumu grozs kļuvis arvien lielāks: „Esmu startējis Pasaules čempionātā Brazīlijā, Vācijā, Polijā un Eiropas čempionātā Francijā un Itālijā. Līdz šim Baltijas kausa kopvērtējumā esmu noslēdzis pirmo trijnieku, vienīgajās Latvijas Olimpiskajās spēlēs ieguvis zelta medaļu un esmu Latvijas vicečempions slaloma disciplīnā.”

Paralēli kursa un slaloma distances disciplīnām, Krišjānis sāka nodarboties arī ar viļņu un frīstaila ekstrēmo vindsērfingu: „Pērn sapratu, nekļūstot par profesionālu burātāju, virsotnes Formula un Slaloma disciplīnās nesasniegšu. Nolēmu nodoties sirdslietām un attīstīt šī sporta ekstrēmos novirzienus. Pats vairāk tēmēju uz viļņu braukšanu. Šajā sakarā arī šogad esmu apņēmies sarīkot pirmo Latvijas čempionātu viļņu braukšanā, kura norise būs sākot ar 1.septembri.”

Pievienojoties Aloha Team kodolam, Krišjānis attīsta ekstrēmo ūdenssportu kultūru Latvijā, pierādot, ka arī Latvijas sportisti spēj veiksmīgi ne tikai startēt sacensībās un nest Latvijas vārdu pasaulē, bet arī paši noorganizēt starptautiska līmeņa sacensības.

Vairāk: www.aloha.lv

Comments are closed.